


Információk, érdekességek
Immunrendszer-erõsítõ gyógynövények
2008. február 11.

Értékes teakeverék a bodza és a menta erejével
2008. január 24.
Januárban és februárban szervezetünk nehezebben tud ellenállni a természet kihívásaira.
Ez az idõszak különösen kedvez a kórokozók elszaporodásának, s a nyomukban kialakuló meghûléses, náthás tüneteknek, amelyek sokszor komolyak is lehetnek. Ezért tanácsos ezek ellen minél hatékonyabban védekezni, illetve kezelni a már kialakult betegséget!
Erre kitûnõen alkalmas, hatékony segítség az a bodzavirág és mentalevél keverékébõl álló fõzet, amely a régi angol népi gyógyításból hagyományozódott ránk.
Gyógynövényekkel az arcbõr szépségéért - körömvirág, kamilla, aloé
2008. január 16.
A bõr normális fiziológiai állapotának fenntartására, illetve kóros elváltozásainak kezelésére belsõleg és külsõleg egyaránt alkalmazhatók gyógynövények/gyógynövényalapú készítmények, mivel számos gyógynövény hatóanyagai (pl. illóolajok, polifenolok, karotinoidok, zsíros olajok, nyálkaanyagok stb.) olyan terápiás hatásokkal rendelkeznek, amelyek nagymértékben hozzájárulhatnak a bõrön jelentkezõ tünetek eredményes kezeléséhez.
Íme néhány jó tanács a bõr természetes ápolására!
Kezeljük a köhögést természetesen!
2008. január 16.
A köhögés különbözõ formái számos betegségnek - pl. meghûlés, influenza, hörghurut, tüdõgyulladás, tuberkulózis stb. - lehetnek a fontos tünetei. Enyhítsük természetesen, mellékhatások nélkül a köhögéssel járó kellemetlenségeket...
Köhögéscsillapítók és köptetõk
A köhögések kezelésére elsõsorban köhögéscsillapító és köptetõ szereket használnak. A köhögési központ ingerlékenységét csillapító szereknek a nem produktív, száraz köhögés kezelésében van fontos szerepük. A köptetõket olyan esetekben használják, amikor a légutakban letapadt vastag vagy viszkózus nyák elfolyósítására, lazábbá tételére van szükség, mert az ily módon könnyebben felköhöghetõvé válik.
Ginkgo biloba - a páfrányfenyõ a memóriazavarok gyógyítója
2008. január 11.
Sokan megcsodálják sétányok mentén, parkokban a dekoratív páfrányfenyõ legyezõ formájú, két lebernyegbõl álló, egyesek szerint szerencsét hozó leveleit. Azt azonban csak kevesen tudják róla, hogy a páfrányfenyõ, latin nevén Ginkgo biloba, a földön élõ egyik legõsibb és a környezeti ártalmaknak leginkább ellenálló fa. A második világháborús atombomba-robbanást Japánban a páfrányfenyõk - számos más növényi fajjal ellentétben - túlélték. Ma már ismert, hogy a fa szívósságát az általa termelt méreganyagok okozzák, és ezeknek köszönhetõ az is, hogy a fák számos bogárinváziót sikeresen átvészelnek.
A hagyományos indiai gyógyításban hosszú életet ígérõ, mitikus fának tartották a páfrányfenyõt, azonban a nyugati gyógyításban csak az elmúlt században figyeltek fel rá. Napjainkban a páfrányfenyõ a gyógynövények népszerûségi listáján az elsõk között szerepel.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...363738...43